SIMPLE – nowa kolekcja mebli VOX – relacja z prapremiery

Opublikowane

Początkującą blogerkę wnętrzarską (czytaj: mnie) cieszą najbardziej trzy rzeczy. Po pierwsze, kiedy odnajduje swój własny styl i jest zadowolona z działań dekoratorskich dokonywanych w swoich czterech kątach. Po drugie, kiedy statystyki bloga podskakują w górę i utrzymują się przynajmniej przez kilka dni, a koleżanki i koledzy po fachu powoli przestają mieć ją za leszcza. Po trzecie wreszcie, kiedy zaczyna otrzymywać zaproszenia na ważne spotkania branżowe.

Wydarzenie zaplanowano na 15 marca 2017 w ramach targów Meble Polska, Home Design i arena DESIGN w Poznaniu, na MTP. Uważam, że to był bardzo dobry ruch ze strony VOX, że postanowiono zaadoptować cały pawilon 10. – dzięki temu przygotowano własne, zaciszne miejsce z niewielką, ale funkcjonalną sceną. Krótko mówiąc, przestrzeń została idealnie zaaranżowana na prapremierę nowej kolekcji SIMPLE. Spotkanie odbyło się z udziałem Katarzyny Miller – psycholożki i felietonistki, Marty Krupińskiej – projektantki serii SIMPLE dla VOX, Agnieszki Jacobson-Cieleckiej – kuratorki, dziennikarki i animatorki kultury, Mateusza Halawy – socjologa i antropologa oraz innych zaproszonych gości, w tym polskich blogerów wnętrzarskich.

Wystąpienie pani Katarzyny Miller było sympatyczne, żywiołowe, a przede wszystkim bardzo wartościowe. Opowiadała o mieszkaniu, uczuciach i akceptacji. O tym, co proste, co proporcjonalne, a jednocześnie – piękne. Czasami kompletnie umyka człowiekowi to, że życie jest po to, by nie tylko je przeżyć, ale przede wszystkim, by przeżywanie go odbywało się w zgodzie ze sobą, nie pomijając przy tym realizowania swoich pasji i rozwijania umiejętności, czy dzielenia się ciepłem i miłością z innymi, bliższymi i dalszymi. Jak się okazuje, najbardziej serdeczne i szczęśliwe rodziny to takie, w których stawia się na swobodę ich członków, nie ogranicza się wzajemnie w żaden sposób, a jednocześnie dba o to, by każdy z nich miał swoją – przynajmniej maleńką – przestrzeń do wykorzystywania po swojemu, gdzie układać może swoje osobiste przedmioty. Dom, mieszkanie to miejsce-schronienie dla człowieka, strefa, w której odnaleźć możne spokój, czasem wyciszenie, balans, w której możne pokontemplować, napić się dobrej herbaty i doceniać to, co ma wokół siebie. Warto doceniać życie, brać z niego jak najwięcej. Bardzo spodobała mi się opinia pani Miller o tym, że wcale nie jest ono takie krótkie jak się może wydawać i jak zdarza się mawiać, a jeżeli ktoś zechce to może w jego ramach zmieścić szalenie wszystko. Warto odrzucić myślenie, pt. „zacznę żyć naprawdę, kiedy otrzymam dyplom”, „zacznę żyć naprawdę, kiedy dostanę lepszą pracę”, ponieważ to „dzisiejszym dniem budujemy swoje jutro” i by być szczęśliwym należy szukać pozytywów i zacząć działać JUŻ TERAZ, nie odkładać zmian i nowych sytuacji na potem…

Wydaje mi się, że historie opowiedziane przez panią Katarzynę bardzo dobrze uzmysławiają to, czym meble SIMPLE będą dla ich użytkowników. Cechuje je prostota i funkcjonalność, bardzo podoba mi się ich kształt i zgrabność. Z pewnością będą idealnie mieścić się w niewielkich mieszkaniach, wprowadzając aurę przytulności i domowości. Kolekcję cechują kolory naturalne, neutralne oraz przyjemne w dotyku materiały. Spodobało mi się także to w jaki sposób projektantka Marta Krupińska prezentowała swoje dzieła – ze starannością i dumą. Wygląd i działanie mebla zostało uzasadnione i pokazane. Wydaje mi się, że uczestnicy spotkania bardzo docenili część z oprowadzaniem po showroomie. Skróciło to bardzo dystans pomiędzy potencjalnymi użytkownikami, a ludźmi stojącymi za produktem.

Spotkanie zostało uwieńczone dyskusją z udziałem Katarzyny Miller, Agnieszki Jacobson-Cieleckiej, Mateusza Halawy, zaproszonych blogerów wnętrzarskich oraz projektantów marki VOX na temat filozofii SIMPLE LIFE w kontekście wzornictwa, projektowania produktów i wnętrz.

 

Dziękuję firmie VOX za zaproszenie!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Wszystkie zdjęcia są mojego autorstwa. Zabraniam wykorzystywania ich bez mojej zgody!

  • I ja tam byłam. Mi przypadł do gustu komoda-barek! 🙂

    • W ogóle kolekcja ma bardzo uniwersalny, przyjemny design – wszystko służy czemuś i jest po coś, a to jest bardzo dobra cecha, którą powinien posiadać każdy mebel:)

      Dzięki za komentarz, serdeczności!