Bullet Journal – Mój układ plannera na sierpień 2017

Opublikowane

Jeżeli lubisz minimalistyczne plannery, ten post powinien przypaść Ci do gustu! Sierpień będę prowadzić w ulepszonym układzie (chociaż wciąż tygodniowym), testując także nowe kolekcje i tabelki. Uzupełnione BuJo zobaczysz jednak dopiero pod koniec miesiąca – dzisiaj prezentuję kartki z podstawowymi nagłówkami i treściami.

To nie tak, że nie lubię kolorów (z resztą już mam całkiem sporo cienkopisów), po prostu łatwiej mi się odnaleźć w przejrzystych zapiskach, notatkach, niż na stronach po brzegi zapełnionych rysunkami i szlaczkami. Nie oznacza to także, że od rysowania będę się powstrzymywać – doodlowania na pewno w tym miesiącu spróbuję, ale na pewno nie będzie to nic szalonego.

 

 

Jak mówiłam, tak zrobiłam! Duży kalendarz pozostał i jest właściwie taki, jak na lipiec, chociaż tu dni nie będącymi sierpniowymi podkreśliłam szarym kolorem. Do nagłówków użyłam nowego kroju pisma – jest to Better Together, który też możesz pobrać i wypróbować za darmo na dafont.com. Jego zaleta jest ogromna – jest prosty, więc bardzo szybko można się go nauczyć (nawet, jeżeli będziesz go przekalkowywać).

Marudziłam ostatnio, że na notki miejsca mi brakowało – ostatnio miałam na to jedynie pół strony przy kalendarzyku, tym razem będzie to cała strona i wydaje mi się, że tyle przestrzeni mi wystarczy.

 

 

Polubiłam układ tygodniowy, a nawet jeżeli zdarzy mi się tydzień, w którym zbyt wiele się nie dzieje (i to ani dobrze, ani źle), to i tak zawsze mam coś do odnotowania, albo chociażby zaplanowania sprzątania czy wypadu na miasto w konkretny dzień.

 

Zobacz także:

— Minimalistyczna kartka z kalendarza do druku – sierpień 2017

 

 

Tak z kolei prezentuje się strona z mediami społecznościowymi! I tak – kolorem miesiąca został pomarańczowy (po tych deszczach i niepogodzie nie wierzę w to, że tym razem słońca miałoby zabraknąć)! Zależy mi na rozruszaniu Facebooka i Instagrama, dodawaniu ciekawych postów i budowaniu fajnej społeczności. Po prawej stronie kolejna nowa „zakładka” – Dizajnik. Na razie powiem tylko tyle, że Dizajnikiem będzie nie tylko nowy dział na blogu…

 

 

Ładne Rzeczy to nie tylko nawiązanie do starej serii, która kiedyś na blogu się pojawiała (kiedy jeszcze dominowały teksty wnętrzarskie), ale i to jednocześnie odpowiednik wishlisty, bo jak możesz się domyślać, szukam sposobu na przetłumaczenie na polski niektórych kolekcji (w szczególności tych, które po prostu zamierzam stosować u siebie).  Co będzie się tutaj pojawiać? Oczywiście wszelkie plany zakupowe! Na kolejnej stronie rozrysowałam Kalendarz Codzienności, czyli po prostu tracker nawyków i rzeczy do robienia codziennie. W tabelce będę zapisywać także pogodę i nastrój.

 

Zobacz także:

— Bullet Journal – Lipiec 2017 – pierwszy miesiąc z BuJo

 


 

Masz jakieś wielkie plany na sierpień? W jaki sposób dążysz do realizacji małych i dużych celów czy marzeń? Odpowiedź koniecznie zostaw w komentarzu!

Jeżeli także prowadzisz własne BuJo, możesz śmiało podzielić się swoimi pomysłami na nowy miesiąc – zalinkuj do bloga, Instagrama lub po prostu wrzuć zdjęcie i daj znać, dlaczego preferujesz dany układ!

  • Też wolę minimalistycznie. Fajnie było podczas urlopu trochę się pobawić, ale wracam do używania dwóch kolorów 😉

    • A ja się przyznam – oprócz pomarańczowego, wprowadziłam jeszcze kilka innych kolorów, ale używam ich w dość konkretny sposób… Na pewno wszystko opowiem pod koniec miesiąca! 😀